SEO Hizmeti

Bir web sitesine sahipsiniz ancak istediğiniz trafiğe ulaşamıyor musunuz? 

SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizayonu ile arama sonuç sayfalarında üst sıralarda yer alın. Kullanıcıların %95’i arama sonuç ekranın ilk sayfasını onlardan %75 civarı ilk 3 sıradaki sonuçları kullanır. Web siteniz iyi bir konumlandırmaya sahip değilse görünürlüğü düşer ve insanların sizi keşfetme ihtimali azalır.

SEO Nedir?

SEO arama motoru optimizasyonudur. Google, Yandex, Bing gibi popüler arama motorları belli algoritmalara göre çalışır. Arama sonuç ekranlarının oluşturmasında belli kurallar vardır. Bu kurallara uyumlu olarak çalışmaya SEO denir. Kendi içinde alt dallara ayrılır;

Dört temel başlık altında inceleyebiliriz. Her biri hedeflere ulaşmak için dikkatli yapılması gereken adımlardır.

On-Page SEO Nedir?

On-Page SEO yani sayfa(site içi) SEO olarak adlandırılır. Site kodlamanız, başlık, meta açıklamaları, içerik, resimler ve daha fazlasını içerir.

Site SEO’da bazı ipuçları;

 • Anahtar kelime araştırması, aranma hacmi yüksek ancak rekabet edebileceğiniz kelimeler seçmelisiniz. Doğru bir strateji ile büyümeniz lazım. Bu kelime ve hedefler sayfa içine optimize edilirken doğru, akıcı, açıklamalı cümlelerle eklenmelidir.
 • Meta açıklaması, sayfa açıklamasını sonuç ekranında gösteren bölümdür. Sizi ziyaret etmeleri için bir neden sunmalısınız. Uygun bir açıklama her zaman ön plana çıkmanızı sağlar.
 • İçerik, hedef anahtar kelimesini ve alt başlıkları belirledkten sonra kullanıcı dostu ve açıklamalı, bilgiye erişimin kolay olduğu tanımlamalar yapılmalıdır.
 • İç Linkleme, ziyaretçilerinize yardımcı olmak ve daha fazla sayfanızı ziyaret etmeleri için iç linkleme önemli bir yere sahiptir.

Off-Page SEO Nedir?

Off-Page SEO, dış seo sitenizin diğer sitelerde, sosyal medya’da, mail pazarlamalarında yapılması gibi yöntemleri içermektedir. Dış SEO’nun en popüler çalışması link inşaatıdır. 

 • Makale tanıtımları, diğer sitelerde kendinizi anlatan tanıtım yazıları ile sitenize referans kazanırsınız.
 • Rakip analizi, sektör rakiplerinizi yakından takip etmeniz gerekir. Onlardan önde olmak için yaptıklarından daha fazlasını sunmalısınız.
 • Raporlamalar, web site sağlığını ölmek için veri takibi yapmalıdır. Elde edilen data nasıl ilerlemeniz gerektiği hakkında bilgi verir.

Sitenizin gelişmesinde en önemli etkenlerden biri dış SEO’dur. Stratejilerinizi buna uygun bir şekilde yapmalısınız.

Teknik SEO Nedir?

Teknik SEO, arama motorlarının web sitenizi taramasına ve kullanıcı deneyimini (UX) geliştirmeye yardımcı olmak için yapılan çalışmadır. Arama motorları ve algoritmaları geliştikçe bu alanda yapılması gereken eylemler değişir.

Ele alınacak teknik SEO çalışmaları şunları içermelidir:

 • Web Site Hızı, son dönemlerde öne çıkan önemli kriterlerden biridir. Google son değşikliklerle web site hızını etkileyen birçok kriter getirmiştir. Kodların sıkıştırılması ve fotoğraf optimizasyonları bunların başında geliyor.
 • Cihaz uyumluluğu, web siteniz tüm cihazlarda stabil çalışıyor olmalıdır. Mobil uyumu, tablet uyumu, televizyon uyumu bu kriterler içindedir.
 • Site Yapısı, https:// bağlantıları ile şifrelenmiş güvenli bir web sitesi sunmanız gerekmektir. Siber güvenlik arama motorlarının dikkate aldığı bir diğer önemli kuraldır.

 

Local SEO Nedir?

Yerel SEO, global olmak yerine bulunduğu bölgeye odaklanan çalışma tipidir. Amaç çevrenizde bulunan çevrimiçi kullanıcılara ulaşmaktır.

Yerel aramalarda Google’da nasıl sıralandığınız değil yerel bölge aramalarında hangi konumda yer aldığınız önemlidir. Çalışma saatleri, açıklamalar, incelemeler ve fotoğraflar gibi faktörler belirleyicietken olur. Yerel SEO’nun faydaları;

 • Hedef odaklı
 • Ücretsiz
 • Kullanmayan işletmelerin önüne geçmek

Neden bir SEO danışmanı ?

SEO kendi başına uzmanlık ve zaman gerektiren bir konudur. Cironuzu artırmak ve devamlı büyüme için arama motorlarında üst sıralarda yer almanız hayati bir değer taşır.

Bir danışman size zaman kazandırır. Doğru stratejik planlarla daha hızlı ve kesin sonuçlar almanızı sağlar. SEO çalışmalarında yapılan hataların telafisi çok zordur ve uzun sürer. Bu konu da  uzman biriyle çalışmak her zaman avantaj sağlayacaktır. 

 

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi için bizimle iletişime geçiniz.