SEO Hizmeti

Bir web sitesine sahipsiniz ancak istediğiniz trafiğe ulaşamıyor musunuz? 

SEO (Search Engine Optimization) arama motoru optimizayonu ile arama sonuç sayfalarında üst sıralarda yer alın. Kullanıcıların %95’i arama sonuç ekranının ilk sayfasını, bu kullanıcılardan yaklaşık %75’i ise ilk 3 sıradaki sonuçları kullanır. Kısacası web siteniz iyi bir konumlandırmaya sahip değilse, görünürlüğü düşer ve insanların sizi keşfetme olasılığı azalır.

SEO Nedir?

SEO arama motoru optimizasyonudur. Google, Yandex, Bing gibi popüler arama motorları belli algoritmalara göre çalışır. Arama sonuç ekranlarının oluşturulmasında belli kurallar vardır. Bu kurallara uyumlu olarak çalışmaya SEO denir. SEO kendi içinde alt dallara ayrılır;

Şeklinde dört temel başlık altında inceleyebiliriz. Her biri hedeflere ulaşmak için dikkatle uygulanması gereken adımlardır.

On-Page SEO Nedir?

On-Page SEO; Sayfa(Site İçi) SEO olarak adlandırılır. Site kodlamanız, başlık, meta açıklamaları, içerik, resimler ve daha fazlasını içerir.

Site İçi SEO’da bazı ipuçları;

 • Anahtar kelime araştırması: Aranma hacmi yüksek ancak rekabet edebileceğiniz kelimeler seçmelisiniz. Doğru bir strateji ile büyümeniz lazım. Bu kelime ve hedefler sayfa içine optimize edilirken doğru, akıcı ve açıklamalı cümlelerle eklenmelidir.
 • Meta açıklaması: Sayfa açıklamasını sonuç ekranında gösteren bölümdür. Hedef kitlenize sizi ziyaret etmeleri için bir neden sunmalısınız. Uygun bir açıklama her zaman ön plana çıkmanızı sağlar.
 • İçerik: Hedef anahtar kelimesini ve alt başlıkları belirledikten sonra kullanıcı dostu ve açıklamalı, bilgiye erişimin kolay olduğu tanımlamalar yapılmalıdır.
 • İç Linkleme: Ziyaretçilerinize yardımcı olmak ve daha fazla sayfanızı ziyaret etmeleri için iç linkleme önemli bir yere sahiptir.

Off-Page SEO Nedir?

Off-Page SEO; dış seo sitenizin diğer sitelerde, sosyal medyada, mail pazarlamalarında yapılması gibi yöntemleri içermektedir. Dış SEO’nun en popüler çalışması link inşaatıdır. 

 • Makale tanıtımları: Diğer sitelerde kendinizi anlatan tanıtım yazıları ile sitenize referans kazanırsınız.
 • Rakip analizi: Sektör rakiplerinizi yakından takip etmeniz gerekir. Onlardan önde olmak için yaptıklarından daha fazlasını sunmalısınız.
 • Raporlamalar: Web site sağlığını ölçmek için veri takibi yapılmalıdır. Elde edilen data nasıl ilerlemeniz gerektiği hakkında bilgi verir.

Sitenizin gelişmesinde en önemli etkenlerden biri dış SEO’dur. Stratejilerinizi buna uygun bir şekilde yapmalısınız.

Teknik SEO Nedir?

Teknik SEO; arama motorlarının web sitenizi taramasına ve kullanıcı deneyimini (UX) geliştirmeye yardımcı olmak için yapılan çalışmadır. Arama motorları ve algoritmaları geliştikçe bu alanda yapılması gereken eylemler de değişir.

Ele alınacak teknik SEO çalışmaları şunları içermelidir:

 • Web Site Hızı: Son dönemlerde öne çıkan önemli kriterlerden biridir. Google, son değişikliklerle web site hızını etkileyen birçok kriter getirmiştir. Kodların sıkıştırılması ve fotoğraf optimizasyonları bunların başında gelir.
 • Cihaz uyumluluğu: Web siteniz tüm cihazlarda stabil çalışıyor olmalıdır. Mobil uyumu, tablet uyumu, televizyon uyumu bu kriterler içindedir.
 • Site Yapısı: https:// bağlantıları ile şifrelenmiş güvenli bir web sitesi sunmanız gerekmektir. Siber güvenlik arama motorlarının dikkate aldığı bir diğer önemli kuraldır.

Local SEO Nedir?

Yerel SEO; global olmak yerine bulunduğu bölgeye odaklanan optimizasyon tipidir. Amaç çevrenizde bulunan çevrimiçi kullanıcılara ulaşmaktır.

Yerel aramalarda Google’da nasıl sıralandığınız değil, yerel bölge aramalarında hangi konumda yer aldığınız önemlidir. Çalışma saatleri, açıklamalar, incelemeler ve fotoğraflar gibi faktörler belirleyici etken olur. Yerel SEO’nun faydaları;

 • Hedef odaklı
 • Ücretsiz
 • Kullanmayan işletmelerin önüne geçmek

Neden bir SEO danışmanı ?

SEO kendi başına uzmanlık ve zaman gerektiren bir konudur. Cironuzu artırmak ve devamlı büyüme için arama motorlarında üst sıralarda yer almanız hayati bir değer taşır.

Bir danışman size zaman kazandırır. Doğru stratejik planlarla daha hızlı ve kesin sonuçlar almanızı sağlar. SEO çalışmalarında yapılan hataların telafisi çok zordur ve uzun sürer. Bu konuda  uzman biriyle çalışmak size her zaman avantaj sağlayacaktır. 

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi için bizimle iletişime geçiniz.

SEO Çalışmasında Neler Yapıyoruz ?

Taht Medya, SEO çalışmalarında sizin için neler yapıyor;
 
– Sektör analizi
– Web site analizi 
– SEO (arama motoru optimizasyonu) uygun sitenizi hazırlıyor/düzenliyoruz
– Hız Optimizasyonu (site hızınızı Google önerilerine göre maksimuma çıkartıyoruz
– Resim optimizasyonu (Sitenizde yer alan görselleri hız ve boyuta uygun WEBp uygun hale getiriyoruz)
– İçerik Optimizasyonu (Sitenizde yer alan yazıları SEO uyumlu, anahtar kelimelere uygun hedeflere göre düzenliyoruz.)
– İçerik Üretimi (Sektörde yaşanan yenilikleri aktarmak ve özgün içeriklerle site sağlığını koruyoruz.
– Local SEO ( Eğer bir işletme iseniz adresinizi Google Haritalara kayıt ediyoruz. Gerekli düzenlemeleri yaparak haritalarda üst sıralarda yer almanızı sağlıyoruz.)
– İç Link İnşaatı ( Site içinde kullanıcı ve arama motoru örümceklerinin kolay gezinmesi için iç link inşaatı yapıyoruz.)
– Dış Link İnşaatı ( İndex hızınızı artırmak ve alan otoritesi kazanmak için dış link optimizasyonları yapıyoruz.)

 

Google’da yükselmek düşündüğünüzden daha zordur. Yukarıda yer alanlar yalnızca öne çıkan kriterlerdir. Google algoritmasının sıralamalarda dikkate aldığı yüzlerce kural vardır. Bu kurallardan bazıları küçük, bazıları büyük etkiler yaratır.

 

SEO Çalışmasının Etkisi Nelerdir ?

– SEO çalışmasının ardından site ziyaretçi sayınızda yükselme olur.
– Belirlenen anahtar kelimelerde site sıralaması yükselir.
– Satış ve müşteri potansiyeliniz artar.
– Yeni yayınlanan içerikleriniz daha üst sıralarda yer alır
 
Web sitenizin arama motorlarında varlık göstermesini istiyorsanız, SEO çalışması kesinlikle yapılması gerekmektedir.